czwartek, 8 grudnia, 2022

Analiza sposobów na tani prąd w firmie

Czy wiesz, że poprawa efektywności energetycznej może przynieść realne korzyści finansowe dla Twojego przedsiębiorstwa? Zapomnij o horrendalnie wysokich rachunkach – prąd dla firm wcale nie musi Cię aż tyle kosztować! Zastanawiasz się jak zmniejszyć rachunki za prąd w firmie? Oto kilka wskazówek, dzięki którym skutecznie obniżysz koszty związane z energią dla biznesu.

Jak oszczędzać prąd?

1. Pozwól odetchnąć technologii

Niezależnie od tego czy jesteś właścicielem małej, rodzinnej firmy, czy też pretendentem do miana polskiego Billa Gates’a w obu przypadkach podstawowa zasada, dzięki której będziesz w stanie obniżyć zużycie energii elektrycznej w Twoim przedsiębiorstwie brzmi: Pamiętaj o odpowiednim zarządzaniu pracą urządzeń energochłonnych.

Jak oszczędzać prąd? W czasach, gdy wyposażenie większości firm opiera się przede wszystkim na najnowocześniejszej technologii takiej jak chociażby drukarki laserowe, projektory, komputery warto pamiętać o tym, by tego typu urządzenia były podłączone do źródła energii prądu tylko wówczas, gdy z nich korzystamy. Już za sprawą tak niepozornych działań możesz znacznie obniżyć koszta przeznaczone na energię dla biznesu.

2. Rozważ zmianę dostawcy prądu!

Jak zmniejszyć rachunki za prąd w firmie? Według danych polskie firmy generują ponad 75% całkowitego zużycia prądu na terenie naszego kraju, a tym samym znacznie przyczyniają się do wzrostu zysków przedsiębiorstw związanych z sektorem energetycznym. Jeśli więc nie jesteś zadowolony ze obecnej taryfy dla Twojej firmy być może tym czego właśnie brakuje Ci do szczęścia jest zmiana dostawcy prądu!

Nie jest wielką tajemnicą fakt, że jeśli chodzi o klientów indywidualnych dostawcy prądu zwykle oferują im usługę po kosztach. Prawdziwa walka zaczyna się wówczas, gdy na arenę wychodzi klient biznesowy – energia dla biznesu to prawdziwa żyłka złota. Kto zaproponuje najlepszą ofertę cenową i korzystny pakiet usług, a kto odpadnie już na starcie? – wszystko zależy od Ciebie! Jeśli interesuje Cię zmiana operatora prądu skorzystaj z naszej porównywarki i wybierz propozycję, która idealnie spełni Twoje indywidualne wymagania zarówno w kwestii ceny jak i jakości oferowanych usług.

3. Dokładnie przyjrzyj się swojej taryfie! Być może padłeś ofiarą ukrytych kosztów!

W dużej mierze to właśnie od niej zależy fakt jakie ponosisz koszty!

Małe oraz średnie przedsiębiorstwa zazwyczaj decydują się na taryfę C11 lub C12, między którymi występują istotne różnice, dlatego jeśli taryfę dla swojej firmy wybrałeś kilka lat temu i okazało się, że nie spełnia ona Twoich oczekiwań być może problem nie leży w dostawcy prądu, a w rodzaju usługi na jaką się zdecydowałeś! Taryfa C11 gwarantuje przedsiębiorcom prąd dla firm ze stałą opłatą za 1 kWh, z kolei w taryfie C12 cena za 1 kWh uzależniona jest od pory w jakiej wykorzystujemy energię – najdroższa stawka obowiązuje w godzinach szczytu, natomiast za pozostałe godziny zapłacimy zdecydowanie mniej. Dlatego też, jeśli zależy Ci na niemałych oszczędnościach w ciągu roku wybierz prąd dla firm, który dopasowany będzie do systemu pracy Twojego przedsiębiorstwa.

Nie wiesz, który dostawca proponuje obecnie najbardziej korzystne warunki taryfy C11 i C12? Pełną gamę ofert najpopularniejszych i najlepszych dostawców energii dla biznesu znajdziesz w naszej porównywarce.

4.Taryfa to nie wszystko! – gwarancja stałych cen prądu

Zmiana dostawcy prądu nie pomoże jeśli ceny obowiązujące w wybranej przez Ciebie taryfie będą się co i raz zmieniać np. w zależności od wahań rynku czy też aktualnej polityki unijnej w sprawie energetyki. Jeśli więc jesteś właścicielem własnego przedsiębiorstwa Twoją uwagę powinna zwrócić szczególnie taryfa, w której szczegółach znajduje się zapis dotyczący stałej ceny przez np. pierwsze cztery miesiące czy też cały okres trwania zawartej umowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz w stanie dokładniej zaplanować i przewidzieć niezbędny budżet swojej firmy na kilka najbliższych miesięcy.

5. Rabaty i zniżki na prąd dla firm

Szukasz najkorzystniejszej oferty, dzięki której hasło „tani prąd dla firm” nie pozostanie tylko nic nieznaczącym frazesem? Z przyjemnością zawiadamiamy, że coraz większa ilość dostawców prądu oferuje zniżki oraz rabaty na energię dla biznesu!

Rabaty oferowane są nie tylko nowym klientom, którzy zamierzają nieco zwiększyć zyski danego przedsiębiorstwa energetycznego, ale także firmom którym kończy się umowa i zastanawiają się nad tym czy ją przedłużyć czy może jednak zmiana sprzedawcy prądu byłaby lepszym rozwiązaniem. 15% upustu na energię, który rośnie wraz z każdym przedłużeniem umowy na kolejny okres czasu? To nie mit, a propozycja jednego z najpopularniejszych obecnie gigantów na rynku, który zajmuje się dostawą prądu dla firm.

6. Działalność gospodarcza a licznik prądu

Prowadzisz własną działalność gospodarczą w domu? Tani prąd dla firm także dotyczy właśnie Ciebie!

Jednak, aby móc skorzystać z takiej oferty musisz spełnić kilka wymogów. Według przepisów najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku będzie wyodrębnienie oddzielnego pomieszczenia (o określonej powierzchni), która będzie miejscem stricte przeznaczonym do wykonywanej przez Ciebie pracy. Kilka metrów kwadratowych to jednak jeszcze nie wszystko! Aby nie mieć problemów z organami podatkowymi warto zainstalować w wybranym przez Ciebie pomieszczeniu dodatkowy licznik prądu, dzięki czemu unikniesz wszelkich wątpliwości co do ilości zużycia energii na cele związane z działalnością firmy, a cele osobiste.

Ceny energii elektrycznej 2020 dla firm

Uwaga! Jak zapowiada minister rozwoju Jadwiga Emilewicz od stycznia 2020 roku czekają nas kolejne podwyżki cen prądu. Jak przewiduje Narodowy Bank Polski wzrost cen dla indywidualnych klientów wzrośnie ok. 8%, jednakże w przypadku opłat dla firm należy liczyć się ze znacznie większym wzrostem. W takiej sytuacji wielu przedsiębiorców z pewnością będzie interesowała zmiana operatora prądu na firmę oferującą najbardziej kompleksowe usługi w atrakcyjnej cenie. Pełen wykaz ofert znajdą Państwo w naszej wyszukiwarce!

Podobne artykuły

Twój rachunek za prąd po przejściu na energię słoneczną

Po przejściu na energię słoneczną pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie zauważysz, jest drastyczny spadek miesięcznych rachunków za prąd. Znaczne oszczędności na rachunku za prąd są jednym...

Wydajność panelu słonecznego

Termin „wydajność” można często usłyszeć, czytając informacje o panelach słonecznych. Z pewnością brzmi to dobrze, ale czym właściwie jest wydajność paneli słonecznych? Jak to jest mierzone? Omówimy...

4 czynniki, które mogą wpływać na produkcję paneli słonecznych

Nie wszystkie panele słoneczne są sobie równe. Moce znamionowe, wskaźniki sprawności i wskaźniki degradacji to tylko kilka cech, które odróżniają panele słoneczne od siebie. Chociaż to...

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DOTACJE NA FOTOWOLTAIKĘ

Aktualnie trwa nabór w Warszawie.
Możesz zyskać aż do 15 000 zł!
-616Dni -14Godziny -55Minuty -14Sekundy

AKTUALNE CENY SPRAWDŹ NA

Może zainteresuje Cię

Twój rachunek za prąd po przejściu na energię słoneczną

Po przejściu na energię słoneczną pierwszą rzeczą, którą prawdopodobnie zauważysz, jest drastyczny spadek miesięcznych rachunków za prąd. Znaczne oszczędności na rachunku za prąd są jednym...

Wydajność panelu słonecznego

Termin „wydajność” można często usłyszeć, czytając informacje o panelach słonecznych. Z pewnością brzmi to dobrze, ale czym właściwie jest wydajność paneli słonecznych? Jak to jest mierzone? Omówimy...

4 czynniki, które mogą wpływać na produkcję paneli słonecznych

Nie wszystkie panele słoneczne są sobie równe. Moce znamionowe, wskaźniki sprawności i wskaźniki degradacji to tylko kilka cech, które odróżniają panele słoneczne od siebie. Chociaż to...

Jakie są najbardziej ekologiczne panele słoneczne?

„Zielony” to słowo używane od dziesięcioleci do opisania przyjaznych dla środowiska praktyk, produktów, usług i nie tylko. Im bardziej ekologiczne jest coś, tym bardziej zrównoważone...

Monokrystaliczne panele słoneczne a polikrystaliczne panele słoneczne

Ponad sześć dekad temu naukowcy z New Jersey ogłosili wynalezienie praktycznego krzemowego panelu słonecznego. Od tamtej pory panele słoneczne przeszły długą drogę, ale wiele...